berkayaltnbas
 • 1
Tecrübeli

Osmanlı'nın ilk yenilgisi?

 • 1

Osmanlı Devleti’nin ilk yenilgisi hangi savaştır?

İlginizi Çekebilecek Sorular

Yanıtla

Yanıt eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Osmanlı'nın ilk yenilgisi Ploşnik savaşıdır.

  Osmanlı’nın ilk yenilgisi Ploşnik savaşıdır.

  Daha az gör!
 2. Ploşnik savaşı Osmanlı Devletinin ilk yenilgisidir.

  Ploşnik savaşı Osmanlı Devletinin ilk yenilgisidir.

  Daha az gör!
 3. Ploşnik Savaşı ( Ploşnik Bozgunu ) , Osmanlı Devleti'nin ilk yenilgisidir. Osmanlı ordusu Sırp-Boşnak ordusuna karşı savaşmıştır.

  Ploşnik Savaşı ( Ploşnik Bozgunu ) , Osmanlı Devleti’nin ilk yenilgisidir. Osmanlı ordusu Sırp-Boşnak ordusuna karşı savaşmıştır.

  Daha az gör!
 4. Ploşnik savaşı veya bozgunu olarak isimlendirilir. Topliça nehri kıyısında ve 1386 senesinde olmuştur.

  Ploşnik savaşı veya bozgunu olarak isimlendirilir. Topliça nehri kıyısında ve 1386 senesinde olmuştur.

  Daha az gör!
 5. Bu soruya cevap olarak her ne kadar Ploşnik Savaşı verilse de aslında cevap Ankara Meydan Muharebesi olmalıdır. "Ploşnik Savaşı" ifadesi Osmanlı tarihi ile ilgili birçok savaşa atıfta bulunabilir, ancak genellikle Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemine ait savaşları belirtir. "ilk yenilgi" terimDevamını Oku

  Bu soruya cevap olarak her ne kadar Ploşnik Savaşı verilse de aslında cevap Ankara Meydan Muharebesi olmalıdır.
  “Ploşnik Savaşı” ifadesi Osmanlı tarihi ile ilgili birçok savaşa atıfta bulunabilir, ancak genellikle Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemine ait savaşları belirtir. “ilk yenilgi” terimi nispeten subjektif olabilir ve bu savaşlar arasında hangisinin Osmanlı Devleti için “ilk yenilgi” olarak kabul edileceği konusunda tarihçiler arasında farklı görüşler bulunabilir.
  Osmanlı Devleti’nin ilk büyük yenilgisi, 1402 yılında gerçekleşen Ankara Meydan Muharebesi’dir. Bu savaş, Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayezid ile Timur arasında meydana geldi.Timur İmparatorluğu, Osmanlıların gücünü kırmayı başardı ve Osmanlı Sultanı Bayezid’i esir aldı. Ankara Meydan Muharebesi, Osmanlı Devleti’nin ilk büyük savaşta aldığı büyük bir yenilgi olarak tarihe geçmiştir.

  Daha az gör!