berkayaltnbas
 • 2
Çaylak

Yaşam Daha Fazla Nasıl Güzelleştirilir ?

 • 2

Yaşadığımız hayat daha fazla nasıl güzelleştirilebilir ?

İlginizi Çekebilecek Sorular

Yanıtla

Yanıt eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Yaşamın; öncelikle insanın kendini sevmesiyle sonrasında ise sevdiklerinin kıymetini bilip şükür içerisinde yaşayarak en güzel seviyeye ulaşabileceğini düşünüyorum.

  Yaşamın; öncelikle insanın kendini sevmesiyle sonrasında ise sevdiklerinin kıymetini bilip şükür içerisinde yaşayarak en güzel seviyeye ulaşabileceğini düşünüyorum.

  Daha az gör!
 2. Bence yaşam insanların birbirini daha çok anlamaya çalışmasıyla güzelleşebilir. Çünkü insan doğasının temelinde birileri tarafından dinlenme veya anlaşılma gereksinimi vardır.

  Bence yaşam insanların birbirini daha çok anlamaya çalışmasıyla güzelleşebilir. Çünkü insan doğasının temelinde birileri tarafından dinlenme veya anlaşılma gereksinimi vardır.

  Daha az gör!
 3. Her şey bizle başlar. O yüzden dünyayı güzelleştirmek için önce kendimizi, içimizi güzelleştirmeliyiz, Mevlana "Senin gönlün değişirse dünya değişir." diyor. Her zaman farklı bir bakış açısı olduğunu unutmamalı bardağın hem dolu hem de bos tarafını görmeliyiz ve sevmeliyiz hayvanları, çocukları, doğDevamını Oku

  Her şey bizle başlar. O yüzden dünyayı güzelleştirmek için önce kendimizi, içimizi güzelleştirmeliyiz, Mevlana “Senin gönlün değişirse dünya değişir.” diyor. Her zaman farklı bir bakış açısı olduğunu unutmamalı bardağın hem dolu hem de bos tarafını görmeliyiz ve sevmeliyiz hayvanları, çocukları, doğayı en çok da kendimizi

  Daha az gör!
 4. Yaşamı zorlaştıran insanların birbirini dinlememesi. İnsanlar birbirini dinlemeyi ve anlamayı öğrenirse hayat çok daha yaşanılır olur.

  Yaşamı zorlaştıran insanların birbirini dinlememesi. İnsanlar birbirini dinlemeyi ve anlamayı öğrenirse hayat çok daha yaşanılır olur.

  Daha az gör!
 5. Sağlıklı bir öğün yiyip, spor yaparak ve ayrıca en sevdiğimiz insanlarla vakit geçirince hayat gerçekten de güzelleşiyor.Yer neresi olursa olsun sevdiklerin olursa hayallerinin peşinden gidiyorsan ve bir kaç hedefin varsa hayat senin için zaten güzelleşmiş demektir:)

  Sağlıklı bir öğün yiyip, spor yaparak ve ayrıca en sevdiğimiz insanlarla vakit geçirince hayat gerçekten de güzelleşiyor.Yer neresi olursa olsun sevdiklerin olursa hayallerinin peşinden gidiyorsan ve bir kaç hedefin varsa hayat senin için zaten güzelleşmiş demektir:)

  Daha az gör!
 6. Ölü ozanlar derneği filminde geçen bir sözle yanıtlanabilir bu soru "Yaşadığın günü kavra. Henüz vakit varken tomurcukları topla."

  Ölü ozanlar derneği filminde geçen bir sözle yanıtlanabilir bu soru

  “Yaşadığın günü kavra. Henüz vakit varken tomurcukları topla.”

  Daha az gör!
 7. Sevdiğiniz kişileri arayın, sık sık keyif aldığınız şeyleri yapın. Çocuklarla vakit geçirin. Onlara sarılın. Tüm olumsuzluklara mümkün olduğunca uzak durun. Toksik insanlardan ve ilişkilerden uzaklaşın. Çay için müzik dinleyin. Ve uyumadan mutlaka kitap okuyun.

  Sevdiğiniz kişileri arayın, sık sık keyif aldığınız şeyleri yapın. Çocuklarla vakit geçirin. Onlara sarılın. Tüm olumsuzluklara mümkün olduğunca uzak durun. Toksik insanlardan ve ilişkilerden uzaklaşın. Çay için müzik dinleyin. Ve uyumadan mutlaka kitap okuyun.

  Daha az gör!
 8. Kendine ait bir alan yaratarak ve kendinle kalarak böylelikle yaşam daha güzel olabilir

  Kendine ait bir alan yaratarak ve kendinle kalarak böylelikle yaşam daha güzel olabilir

  Daha az gör!
 9. Yaşamı güzelleştiren en önemli şey olumlu bakış açımızdır. Olumlu bakış açısı hayatı bizim için daha fazla yaşamaya değer hale getirir. Tabi ki hayatta sürekli iyi şeylerle karşılaşmamız mümkün değildir. Fakat olumsuz durumlar bile zaman zaman çok iyi sonuçlar doğurabilir, bizi olgunlaştırabilir, biDevamını Oku

  Yaşamı güzelleştiren en önemli şey olumlu bakış açımızdır. Olumlu bakış açısı hayatı bizim için daha fazla yaşamaya değer hale getirir. Tabi ki hayatta sürekli iyi şeylerle karşılaşmamız mümkün değildir. Fakat olumsuz durumlar bile zaman zaman çok iyi sonuçlar doğurabilir, bizi olgunlaştırabilir, bizi olduğumuz mevcut durumdan daha ileriye taşıyabilir. Ne yazık ki karşılaştığımız negatif bir durumda böyle şeyler aklımıza gelmez, karamsar ruh halimiz her şeyin önüne geçer. Ama burada yapmamız gereken asıl şey kendimize iyi gelecek şeyi seçmek, kendimize güvenmek ve en önemlisi kendimize değer vermektir. Bunun dışında yaşamı güzelleştiren şeylerden söz edecek olursam küçük şeylerden mutlu olmayı bilmek, hayatta ne için çaba gösterdiğini unutmamak, sevmek, sevilmek ve belki de en önemlisi hayatta kime veya neye ne kadar değer vereceğini iyi özümseyebilmektir…

  Daha az gör!
 10. Yaşamın güzelleşmesi için öncelikle bu yaşamın büyük bir parçası olan insanları sevmemiz gerektiğini düşünüyorum öbür türlü yaşam  hiçbir duygu beslemediğimiz bir insan ordusuyla yaşayıp yaşam güzel değil diye şikayet ederek geçiyor

  Yaşamın güzelleşmesi için öncelikle bu yaşamın büyük bir parçası olan insanları sevmemiz gerektiğini düşünüyorum öbür türlü yaşam  hiçbir duygu beslemediğimiz bir insan ordusuyla yaşayıp yaşam güzel değil diye şikayet ederek geçiyor

  Daha az gör!
 11. Pozitif bir insan olmakla başlanabilir bence kişi sürekli düşündüğü şeye dönüşür çünkü. Ayrıca güçlü sosyal ilişkiler de hayatı anlamlı kılar, güzelleştirir.

  Pozitif bir insan olmakla başlanabilir bence kişi sürekli düşündüğü şeye dönüşür çünkü. Ayrıca güçlü sosyal ilişkiler de hayatı anlamlı kılar, güzelleştirir.

  Daha az gör!