Yayın İlkeleri

bisorumvar.com, bireylerin herhangi bir konuda birbirleriyle fikir alışverişinde bulunduğu, yardımlaştığı, bilginin çoğaldığı bir platforma olmasının yanı sıra farklı konularda soruların sorulduğu, anketlerin yapıldığı, içeriklerin ve haberlerin paylaşıldığı bir platformudur.

bisorumvar.com internet sitesinde bulunan içerikler kullanıcılar tarafından oluşturulmakta ve yayınlanmaktadır. bisorumvar.com’un yayın ilkelerine ve site sözleşmesine uygun olmayan, şüpheli, belirli bir grubu ya da kişiyi hedef gösteren, yasalara uygunluk teşkil etmeyen kullanıcı paylaşımlarına en kısa sürede müdahale edilmekte ve gerekli durumlarda yayından kaldırılmaktadır. Her görüşe eşit mesafede durarak sürece devam eden bisorumvar.com internet sayfasında genel amaç bilginin paylaşıldıkça çoğalmasını sağlamaktır.

Gerçeklik

bisorumvar.com internet sitesinde bulunan soruların, yanıtların, haberlerin ve içeriklerin tamamı kullanıcılar tarafından oluşturulmakta ve yayınlanmaktadır.  Yanlış ve/veya eksik bilgi içeren içerikler tarafımızca tespit edildiğinde düzenlenmekte veya kaldırılmaktadır. Paylaşılan bilginin doğruluğu ve tarafsızlığı bisorumvar.com internet sitesinin temel prensibidir.

Üyelik ve Paylaşım

bisorumvar.com internet sitesinde geçerli üyelik ve paylaşım prensipleri aşağıda görüldüğü gibidir.

 • bisorumvar.com internet sitesine, 18 yaşın altındaki kullanıcılar üye olamaz ve herhangi bir paylaşımda bulunamaz. bisorumvar.com internet sitesine üye olan kullanıcıların yaş beyanları doğru olarak kabul edilir ve 18 yaşın altında olan kullanıcılar tespit edildiğinde hesapları silinir.
 • Yasalar karşısında suç teşkil eden, suça özendiren, kişilik haklarını ihlal eden ve/veya yayınlanması halinde infial yaratacağı bilinen içeriklere müdahale edilir ve tespiti halinde bisorumvar.com internet sitesi sözleşmesine uygun şekilde hareket edilir.
 • bisorumvar.com internet sitesinde paylaşılan içeriklerin başka kaynaklardan alınması durumunda eğer kaynak belirtilmemişse içerik silinir.
 • bisorumvar.com internet sitesinde suç olduğu yetkili makamlarca tasdiklenmedikçe kimsenin “suçlu” ilan edilmesine izin verilmemektedir.
 • bisorumvar.com internet sitesinde kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerde hiç kimsenin; dini, ırkı, cinsiyeti, siyasi görüşü, sosyal statüsü, cinsel yönelimi ve inançları konusunda hedef alınmasına ve aşağılanmasına izin verilmemektedir.
 • bisorumvar.com internet sitesinde özel hayatın gizliliğini ihlal eden her türlü kullanıcı içeriğinin tespiti için özenle çalışılmakta ve tespiti halinde site sözleşmesine uygun olarak hareket edilmektedir.
 • bisorumvar.com internet sitesinde şiddeti ve zorbalığı özendirici içeriklerin paylaşılmaması için gerekli özen gösterilmektedir.
 • bisorumvar.com internet sitesinde gerçek kişileri veya kurumları hedef alan, aşağılayan, iftira niteliği taşıyan içeriklere izin verilmemektedir.
 • bisorumvar.com internet sitesine yetkili makam ve mercilerden gelen talepler yürürlükteki mevzuat çerçevesinde ele alınmakta, hukuka ve site sözleşmesine uygunluğuna göre gerekli işlemleme tabi tutulmaktadır.
 • bisorumvar.com internet sitesinde kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesi ihtimaline karşı her türlü kullanıcı içeriğinin tespiti için özenle çalışılmakta ve tespiti halinde site sözleşmesine uygun şekilde hareket edilmektedir.

Tarafsızlık

 • bisorumvar.com internet sitesinde kullanıcı içeriklerinin yayınlanmasında tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak fikirlerin özgürce oluşumunun engellenmemesini hedeflenmektedir.
 • bisorumvar.com internet sitesinde kullanıcıların oluşturduğu içeriklerin bu ilkeye ters düşmesi halinde, içerikleri düzenlemek konusunda gerekli hassasiyeti gösterilmektedir.
 • bisorumvar.com internet sitesi hiçbir dini, siyasi veya toplumsal görüşe daha yakın durmaz.
 • bisorumvar.com internet sitesinde kullanıcı içerikleri incelenirken bisorumvar.com internet sitesinin sahip olduğu kişisel görüş ve düşünceler ön planda tutulmamaktadır.
 • bisorumvar.com internet sitesi farklı görüşe kucak açan, çok yönlü bakış açısına sahip ve nesnel içeriklerin üretilmesini desteklemekte; kullanıcılardan gelen her türlü fikre saygılı olmaları beklenmektedir.