kaldirimtasi
 • 0
Çaylak

Drone tavsiyesi verebilir misiniz?

 • 0

amatör olarak doğa belgeselleri çekiyorum son bir kaç aydır. çekimlerimin biraz daha profesyonel olmasını istiyorum özellikle manzaraların yukarıdan görüntülerinin kayıtlarını almak istiyorum. bu tip çekimler yapmak isteyen başlangıç seviyesinde birisine dronelar hakkında fikirler verirseniz sevinirim.

İlginizi Çekebilecek Sorular

Yanıtla

Yanıt eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. İlk defa drone kullanacaksanız aradığınız drone mutlaka piyasadaki en ucuz drone olacak diye bir durum yok. Önemli olan drone’dan beklentileriniz ve ne amaçla kullanmak istediğiniz. Drone’larda aramanız gereken temel özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür: Kontrollerin yanıt verme hızının neredeDevamını Oku

  İlk defa drone kullanacaksanız aradığınız drone mutlaka piyasadaki en ucuz drone olacak diye bir durum yok. Önemli olan drone’dan beklentileriniz ve ne amaçla kullanmak istediğiniz. Drone’larda aramanız gereken temel özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Kontrollerin yanıt verme hızının neredeyse anlık ve gecikmesiz olması ve tercihen bir telefon uygulaması tarafından kontrol edilmemesi gerekir.
  • GPS’e sahip olmak, bir drone uçurmak için size inanılmaz bir kolaylık sağlar.
  • Yeni başlayanlar için bir drone’nun tekrar tekrar kaza yapacağı aşikar. Bu yüzden dayanıklılık geçmişi olan ve kolayca hasar görecek parçaların mümkün olduğunca korunduğu bir drone doğru bir tercih olacaktır.
  • Drone’unuzu uçurmak amacıyla kullanmak istiyorsanız kamera gerekli değil.
  Daha az gör!