Sena
 • 1
Tecrübeli

Matematik öğretirken soru odaklı mı gidilmeli yoksa konu ağırlıklı mı ?

 • 1

 

İlginizi Çekebilecek Sorular

Yanıtla

Yanıt eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Matematik öğretiminde öncelikle öğrenciye konu tanıtılmalı, konuyla ilgili kavramlar verilmeli. Bu kavramların öğrenciye kazandırılması oldukça önemlidir. Öğretmen konuyu anlatıp konuyla ilgili basitten karmaşığa örnekler çözmelidir. Daha sonra öğrencilere soru çözdürerek konuyu iyice pekiştirmelidiDevamını Oku

  Matematik öğretiminde öncelikle öğrenciye konu tanıtılmalı, konuyla ilgili kavramlar verilmeli. Bu kavramların öğrenciye kazandırılması oldukça önemlidir. Öğretmen konuyu anlatıp konuyla ilgili basitten karmaşığa örnekler çözmelidir. Daha sonra öğrencilere soru çözdürerek konuyu iyice pekiştirmelidir. Yani matematik öğretimi hem konu anlatımı hem de soru çözümü içeren bir süreç olmalıdır.

  Daha az gör!
 2. Öğretilecek konuya veya öğrencinin seviyesine göre değişkenlik gösterir.Örnegin İlk okul öğrencisine materyal ile öğretim daha uygun olur ama lise seviyesindeki öğrenciye soru odaklı öğretim daha uygun olur.

  Öğretilecek konuya veya öğrencinin seviyesine göre değişkenlik gösterir.Örnegin İlk okul öğrencisine materyal ile öğretim daha uygun olur ama lise seviyesindeki öğrenciye soru odaklı öğretim daha uygun olur.

  Daha az gör!
 3. Bence her ikisi de ölçülü olmalıdır. Konu olmadan soru çözülemez. Soru olmadan da konu pekiştirilemez.

  Bence her ikisi de ölçülü olmalıdır. Konu olmadan soru çözülemez. Soru olmadan da konu pekiştirilemez.

  Daha az gör!