ZELAL VAKİT
 • 0
Çaylak

Virüsler neden yoğunlaştı

 • 0

Virüsler neden yoğunlaştı?

İlginizi Çekebilecek Sorular

Yanıtla

Yanıt eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. İnsan nüfusu arttıkça çeşitli salgınlar ve virüsler de artmakta ama bu soruyu tek bir bakış açısıyla yanıtlayamayız belki de virüsler insan nüfusunu azaltmak için kullanılan bir sistem haline gelmiştir.

  İnsan nüfusu arttıkça çeşitli salgınlar ve virüsler de artmakta ama bu soruyu tek bir bakış açısıyla yanıtlayamayız belki de virüsler insan nüfusunu azaltmak için kullanılan bir sistem haline gelmiştir.

  Daha az gör!
 2. Şu an ki durum içerisinde çok fazla salgın ve benzeri virüs ile uğraşıyormuşuz gibi görünebilir ama insanlık geçmişte bundan kat ve kat daha şiddetli halleri ile boğuştuğunu biliyoruz. Verilebilecek en bariz örnek ise Kara Veba'dır. Aynı zamanda Kara Ölüm olarak da bilinen Kara Veba, insanlık tarihiDevamını Oku

  Şu an ki durum içerisinde çok fazla salgın ve benzeri virüs ile uğraşıyormuşuz gibi görünebilir ama insanlık geçmişte bundan kat ve kat daha şiddetli halleri ile boğuştuğunu biliyoruz. Verilebilecek en bariz örnek ise Kara Veba’dır. Aynı zamanda Kara Ölüm olarak da bilinen Kara Veba, insanlık tarihinde kaydedilen en ölümcül salgındır. Avrasya ve Kuzey Afrika’da 75-200 milyon kadar insanın ölümüne yol açtığı düşünülmektedir. 1346-1353 yılları arasında Avrupa’da zirveye ulaşan salgın, insanlık tarihinde kaydedilen en ölümcül salgındı. Bu durumu göz önünde bulundurarak günümüz teknolojisi, aşılama ve geçmişte yaygın olan hastalıklara karşı kazandığımız bağışıklık ile geçmişten daha iyi durumda olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

  Daha az gör!
 3. Farklı teoriler olsa da herkesin bu konuda bir fikri var. Bence insanlar çoğaldığı için Dünya kendini temizliyor.

  Farklı teoriler olsa da herkesin bu konuda bir fikri var. Bence insanlar çoğaldığı için Dünya kendini temizliyor.

  Daha az gör!
 4. Nüfusu azaltmaya yönelik girişimlerden birinin sonucu olabilir

  Nüfusu azaltmaya yönelik girişimlerden birinin sonucu olabilir

  Daha az gör!