ROHATTURGUT
 • 0
Tecrübeli

Matematik öğretiminde nasıl bir yol izlenmelidir?

 • 0

Matematik öğretiminde öğrencilere görsel, işitsel ve fiziksel etkinlikler kullanarak daha etkili bir öğrenme deneyimi sağlamak için hangi yöntemleri kullanabiliriz?

İlginizi Çekebilecek Sorular

Yanıtla

Yanıt eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Matematik öğretiminde kavram ve işlemsel bilginin birbirini tamamlayan iki unsur olarak ele alabilecekleri, kavram-işlem arasındaki ilişkiyi anlayan öğrencilerin zihinsel ilişki ve bağlantılar kurabilecekleri ve bunların yapılmasında öğretmenin yardımcı  rolünü üstlendiği bir yol izlenebilir.

  Matematik öğretiminde kavram ve işlemsel bilginin birbirini tamamlayan iki unsur olarak ele alabilecekleri, kavram-işlem arasındaki ilişkiyi anlayan öğrencilerin zihinsel ilişki ve bağlantılar kurabilecekleri ve bunların yapılmasında öğretmenin yardımcı  rolünü üstlendiği bir yol izlenebilir.

  Daha az gör!
 2. Matematik öğretiminde kavramsal ve işlemsel bilginin birlikte zihinsel ilişkilendirilmesinin önemi çerçevesinde çeşitli oyunlar,materyaller,sesli diyaloglar kullanılarak öğrenmenin daha kalıcı ve dinamik olması sağlanabilir.

  Matematik öğretiminde kavramsal ve işlemsel bilginin birlikte zihinsel ilişkilendirilmesinin önemi çerçevesinde çeşitli oyunlar,materyaller,sesli diyaloglar kullanılarak öğrenmenin daha kalıcı ve dinamik olması sağlanabilir.

  Daha az gör!