ESMA NUR YILMAZ
  • 0
Tecrübeli

Evrenin başlangıcını anlayabilmek için bir yaratıcıyı mı sebep olarak görmeliyiz?

  • 0

Bilimsel araştırmalar arttıkça geçmiş hakkında daha çok bilgi öğreniyoruz. Bazı varlıkların oluşumunu başka varlıklara bağlıyoruz, böylelikle sebep sonuç ilişkisi oluşuyor. Peki bir ”yaratıcı” kavramı bilimin yetersizliğinden mi açığa çıkmıştır?

İlginizi Çekebilecek Sorular

Yanıtla

Yanıt eklemek için giriş yapmalısınız.

  1. İnsanlar geçmişten günümüze sürekli merak etmiş ve araştırmalar yapmıştır. Bu konuda her zaman bir bilinmezlik kalmıştır. Geçmişteki insanlar için evrenin varlığı bir bilinmezdi. Sonra evrenin varlığı anlaşıldı. Şu an bizim için evrenin başlangıcı bir soru işareti. Yıllar sonra yapılacak araştırmalaDevamını Oku

    İnsanlar geçmişten günümüze sürekli merak etmiş ve araştırmalar yapmıştır. Bu konuda her zaman bir bilinmezlik kalmıştır. Geçmişteki insanlar için evrenin varlığı bir bilinmezdi. Sonra evrenin varlığı anlaşıldı. Şu an bizim için evrenin başlangıcı bir soru işareti. Yıllar sonra yapılacak araştırmalar bunun nedenini açıklayabilir. Ama yine de sonuç her zaman bir bilinmezlik içerecektir. Bu bilinmezlik çoğu insanın bir yaratıcıya inanmasına sebep olmuştur diye düşünüyorum.

    Daha az gör!