Diyar Ölçay
  • 0
Çaylak

Din olmadığında dünya nasıl bir yer olacak ?

  • 0

İlginizi Çekebilecek Sorular

Yanıtla

Yanıt eklemek için giriş yapmalısınız.

  1. Din olmasaydı insan kendini bilmeyecekti. Amaçsız olurdu her şey. İnsanlar birbirine daha çok benzerdi. Sonuçta bir sürü inanç var, bunlar olmasaydı bu sefer insanların davranışlarını birbirinden ayıran temel farklılıklar olmazdı. İnsanların zamanla düşünme yeteneği körelecekti. Dünyayı bir hayvanınDevamını Oku

    Din olmasaydı insan kendini bilmeyecekti. Amaçsız olurdu her şey. İnsanlar birbirine daha çok benzerdi. Sonuçta bir sürü inanç var, bunlar olmasaydı bu sefer insanların davranışlarını birbirinden ayıran temel farklılıklar olmazdı. İnsanların zamanla düşünme yeteneği körelecekti. Dünyayı bir hayvanın anladığı kadar anlayacaktı. Toplumsal ahlak, adalet (insanlar arasındaki düzen) gibi konuları bilmediğinden bir toplum inşaa edilemeyecekti. İnsanlar  birbirleriyle savaşıp birbirlerini yok edeceklerdi insanlık başlamadan biterdi.

    Din olmazsa Dünya’nın bı anlamı kalmaz ki insanlar yok olacaklarını düşünürlerdi  . Düşünsenize bildiğiniz yok oluyorsunuz . Dünya çekilmez bir yer olurdu. Çünkü yaşamamızı bir din ile idame ediyoruz.

    Daha az gör!