Kayıt

Soru sormak, soru yanıtlamak ve diğer kullanıcılarla iletişime geçmek için Bi Sorum Var platformuna kaydolun.

Giriş

Soru sormak, soru yanıtlamak ve diğer kullanıcılarla iletişime geçmek için BiSorumVar platformuna giriş yapın.

Parola Sıfırla

Parolanızı sıfırlamak için size gönderilen linke tıklayın. Lütfen e-postanızın gelen kutusu, spam, junk vb. klasörlerini kontrol ettiğinizden emin olun.


Lütfen bu soruyu neden şikayet ettiğinizi kısaca açıklayın.

Lütfen bu yanıtı neden şikayet ettiğinizi kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcıyı neden şikayet ettiğinizi kısaca açıklayın.

Yalnızlık

Sizce yalnızlık nedir?

Yalnızlık; olumsuz olarak tanımlarsak diğer varlıklardan uzak, terk edilmiş, dışlanmış hissetmektir. Olumlu bakacak olursak kendi kendine yetebilme ayakta durma  ve inzivaya çekilme diyebiliriz.

Yalnız hissetmek bazen huzur verir bazen ise hüzün.
Ama bana çoğu zaman huzur verir, kendimle vakit geçirmek kendime zaman ayırmak beni mutlu ediyor. Tek başıma çay içmek, yürüyüş yapmak, müzik dinlemek bana çoğu zaman iyi gelmiştir.

Tabi yalnızlığın mutlu etmediği zamanlar da vardır. Bazen sevdiklerimizle vakit geçirmek isteriz onlarla bir şeyler paylaşmak iyi hissettirir.Bir sorunu ya da mutluluğu paylaşmak isteriz. Ama onlara ulaşamayınca huzursuz oluruz.

Ve son olarak Cahit Sıtkı Tarancı’nın da şu cümlelerini eklemek istedim.

“Artık dayanamıyorum. Kalabalık ortamlar, insanlar, gürültü dayanılmaz şeyler benim için. Ruhum çok daralmış durumda. Koca şehir üzerime geliyor. Herkesten, her şeyden uzakta yalnız kalmak istiyorum. Baş başa kalmak istediğim tek kişi kendim. Kısacası, yalnızlığı özlüyorum. Şu an evde tek başınayım ve panik olmuş durumdayım. Sorun, şu an evde yalnız olmamdan çok, bu kocaman şehirde yalnız olmam. Çok korkuyorum ve bundan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. Ankara’nın göbeğinde yaşamama rağmen ot gibiyim. Ve çok yalnızım. Korkuyorum! Gittikçe daha yalnız oluyorum…”

Yorum Yap

Yorum yapmak için oturum açmalısınız.