Kayıt

Soru sormak, soru yanıtlamak ve diğer kullanıcılarla iletişime geçmek için Bi Sorum Var platformuna kaydolun.

Giriş

Soru sormak, soru yanıtlamak ve diğer kullanıcılarla iletişime geçmek için BiSorumVar platformuna giriş yapın.

Parola Sıfırla

Parolanızı sıfırlamak için size gönderilen linke tıklayın. Lütfen e-postanızın gelen kutusu, spam, junk vb. klasörlerini kontrol ettiğinizden emin olun.


Lütfen bu soruyu neden şikayet ettiğinizi kısaca açıklayın.

Lütfen bu yanıtı neden şikayet ettiğinizi kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcıyı neden şikayet ettiğinizi kısaca açıklayın.

Film sektörünün gözdesi Marvel serisi

Spor, eğitim turizm gibi dünya ekonomisine yön veren başlıkların içinden gelin bugün film sektörünü ele alalım. Film sektörü dünya ekonomisinin önemli bir parçası olup milyarlarca gelir elde etmektedir. 2022 yılında, küresel film endüstrisinin 28,6 milyar dolar gelir elde ettiği tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra dünyanın en büyük eğlence endüstrilerinden biridir. Gelelim bu endüstrinin en büyük başyapıtlarından Marvel Serisi’ne. Marvel Serisi, Marvel Comics tarafından yaratılıp süper kahramanlara dayanır. Bu süper kahramanlar arasında benim en çok hayran olduğum Iron Man ile beraber Captain America, Thor, Hulk, Black Widow, Doctor Strange, Captain Marvel gibi çok sevilen karakterler yer alıyor. Seri birbiriyle bağlantılı bir hikaye anlatıyor izleme sırasına göre izlememiz daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Marvel Serisi Marvel Studios tarafından üretiliyor .Bu stüdyo the Walt Disney Compony’nin yan kuruluşudur. Seri dünya çapında 200’den fazla ülkede yayınlanıyor. Marvel Serisi aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni (MCU) olarak da bilinir. Şu ana kadar 28 film,17 televizyon dizisi,10 web  dizisine sahip olan Marvel Serisi’nin miladı 2008 yılında Iron Man filmiyle başladı. Iron Man çok büyük bir ilgi gördü hatta bu o kadar büyük bir ilgiydi ki 585 milyon dolar hasılat gibi büyük bir mebla elde etti. Dünya çapında en başarılı ve popüler film serilerinden biri olmasına  en büyük örneklerden biri de 36 Emmy ödülü kazanmasıdır. Marvel Serisi, süper kahraman filmleri ve televizyon programlarının popülaritesini artırmaya yardımcı oldu. Bu popülariteye yardımcı olan Marvel’in Hollywood yıldızlarından birkaçına örnek verelim:

  • Robert Downey Jr, Iron Man,ın Tony Stark’ı Marvelin en ikonik karakterini canlandırdı. Ne kadar mükemmel bir oyuncu olduğunu da 3 altın küre, BAFTA ödülünü Iron Man rolüyle alarak bize kanıtladı.
  • Chris Hemsworth, Yenilmezler serisinin en önemli karakterlerinden gök gürültülü tanrısı Thor’u canlandırdı.
  • Scarlett Johansson,Natasha Romanoff (Black Widow) rolüyle Marvel’ın en popüler kadınını canlandırdı.

Marvel o kadar geniş bir evren ki birbirinden güzel bir sürü film ve harika oyunculara sahip benim için de bu serinin en iyi filmi Iron Man ve en iyi oyuncusu da Robert Downey’dir. Peki Marvel serisi sizin için ne ifade etmektedir?

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Prenses Mononoke

Yorum Yap

Yorum yapmak için oturum açmalısınız.